Me urdher te SPAK arrestohet ish -kryebashkiaku

Me urdher te SPAK arrestohet ish -kryebashkiaku

590
SHPËRNDAJE

Të tjera detaje janë mësuar në lidhje me arrestimin e ish kreut të bashkisë së Fushë Arrëzit Fran Tuci.

Mësohet se Tuci ka lejuar disa banorë të pastrojne një rruge 1 km ne nje fshat me fondet e komunitetit.

Sakaq është lënë në arrest shtëpie administratori i njësisë dhe fadromisti në detyrim paraqitje.

Urdhri për arrestimin e ish kryebashkiakut socialist është dhënë nga Prokuroria e Posaçme. Ndaj tij rëndon akuza e shpërdorimit të detyrës.

S'KA KOMENTE