Lëkundje tërmeti në jug të Italisë, ndihet në disa zona

Lëkundje tërmeti në jug të Italisë, ndihet në disa zona

129
SHPËRNDAJE

Një tërmet me magnitudë 4 ballë është regjistruar 5 kilometra nga Cesarò, në provincën e Messinas në jug të Italisë, nga Instituti Kombëtar i Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në thellësinë 19 km. Tronditja u ndje edhe nga popullsia në komunat e afërta San Teodoro, Bronte dhe Maniace. Nuk ka dëme apo lëndime.

Pak minuta pas të parës, një goditje e dytë, me magnitudë 2, u regjistrua nga Ingv, ende në të njëjtën zonë, 24 kilometra thellësi. Autoritetet në Itali ka qenë në kontakt me strukturat vendore të Shërbimit Kombëtar të Mbrojtjes Civile.

051628138 53c82175 8465 4755 895a F08bb4723533

S'KA KOMENTE