Kërkesa për arrestimin e Ahmetajt, Prokurorët e SPAK mbërrijnë në Kuvend

Kërkesa për arrestimin e Ahmetajt, Prokurorët e SPAK mbërrijnë në Kuvend

116
SHPËRNDAJE

Për herë të parë, SPAK i ka kërkuar Kuvendit që kjo seancë të jetë me dyer të mbyllura, pasi në dosjen e konsideruar sekret përfshihen dhe emra të tjerë.

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit, SPAK, i kërkoi Kuvendit një ditë më parë dhënien e autorizimit për arrestimin e ish-ministrit Arben Ahmetaj.

S'KA KOMENTE