Ballina Bota Tërmeti me magnitudë 7.4 shkund Tajvanin

Tërmeti me magnitudë 7.4 shkund Tajvanin

Të paktën katër të vdekur dhe rreth 50 të plagosur është bilanci nga tërmeti 7.4 që goditi Tajvanin.
26 ndërtesa raportohet gjithashtu se janë dëmtuar dhe disa të shembura në qarkun Hualien.
Pas tërmetit ka pasur paralajmërime emergjente për cunami si në ishull ashtu edhe në vendet fqinje, veçanërisht në Japoninë jugore dhe Filipine, alarme që erdhën gjatë orëve të para të mëngjesit.

WATCH: Dashcam captures 7.4 quake on highway in eastern Taiwan pic.twitter.com/P6oJetpML7

— BNO News (@BNONews) April 3, 2024