Greqi/Shqiptari 48-vjeçar i dënuar për dhunë në familje, kërcënon prokurorin, 18 muaj...

Greqi/Shqiptari 48-vjeçar i dënuar për dhunë në familje, kërcënon prokurorin, 18 muaj dënim plus

903
SHPËRNDAJE

Një dënim i ri 18-mujor me kusht, kësaj radhe është vendosur për një biznesmen shqiptar 48-vjeçar në Volos, i cili tashmë po vuan dënimin me burg në Larisa.

Gjykata Penale tre anëtarëshe e Volos e shpalli sërish fajtor për lëndime trupore në familje, kanosje në familje, armëmbajtje pa leje dhe përdorim të armëve.

I pandehuri është në paraburgim në burgjet e Larisës për dhunë në familje ndaj gruas së tij të larguar dhe vjehrërve të tij dhe shpesh ka shqetësuar opinionin social vendas.

48-vjeçari e kishte kërcënuar prokurorin “Të këpus”.

Ai është i njëjti që teksa qëndronte në korridorin e gjykatës pas një vendimi fajësie, kishte kërcënuar prokuroren duke i thënë: “Do të të vidhos dhe do të të dërgoj në burg”.

Në gjyq ai akuzohej se më 18 qershor 2021 ka rrahur rëndë vjehrrën e tij ndërsa më 22 qershor 2021 e ka kërcënuar atë dhe fëmijën e tij duke mbajtur një thikë kuzhine që kishte me vete.

Ai dëshmoi se donte të shihte fëmijën e tij, por vjehrra nuk e la dhe ai i mohoi të gjitha akuza

S'KA KOMENTE