Greqi/Perfshihet nga flaket autobusi që transportonte nxënës

Greqi/Perfshihet nga flaket autobusi që transportonte nxënës

478
SHPËRNDAJE

Momente paniku u shpalosën në Selanik, kur një autobus që transportonte studentë u përfshi nga flakët.

Zjarri ka rënë pas një defekti mekanik dhe kjo ka shkaktuar trafik të rënduar në zonë.

Shoferi ndaloi në kohë dhe autobusi u evakuua shpejt. Fëmijët dhe shoqëruesit dolën të sigurt dhe qëndruan në një distancë të sigurt, pas hekurave mbrojtëse.


Shumë shpejt në vendngjarje nisi operacioni i shuarjes.

Nga informacionet e para thuhet se autobusi i përket një shkolle private dhe se fëmijët kanë zbritur menjëherë dhe janë dërguar në vend të sigurt.

Në operacionin e fikjes së zjarrit kanë marrë pjesë 8 zjarrfikës me 3 automjete. Në vendngjarje ndodhen edhe makinat e patrullës së policisë.Duke folur për ERT, drejtuesi i mikrobusit tha: “Makina filloi të nxirrte tym, e pashë nga pasqyrat, i binin borisë edhe makina të tjera. Ne i çuam fëmijët pak më tej dhe më pas mori flakë”.

S'KA KOMENTE