Ballina Bota E rëndë në Greqi, 18 vjeçari vret me gërshërë vëllain e vogël

E rëndë në Greqi, 18 vjeçari vret me gërshërë vëllain e vogël

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një 18 vjeçar ka vrarë me gërshërë vëllain e tij. Mediat greke raporton se ngjarja ka ndodhur pas një sherri për disa rroba mbrëmjen e së martës. Në momentin e ngjarjes së rëndë, në shtëpi kanë qenë gjyshja, nëna e dy vëllezërve dhe e motra.

Nëna dhe gjyshja u përpoqën t’i ndanin por gjërat dolën jashtë kontrollit dhe dy të rinjtë u gjendën në dysheme duke goditur me grushte dhe shkelma. Sherri është përshkallëzuar, ku 18-vjeçari ka marrë një palë gërshërë nga dhoma e gjumit dhe ka nisur të ndjekë vëllanë e tij të vogël.

16 vjeçari, në tentativë për t’u fshehur në dhomën e ndenjes, është goditur nga 18 vjeçari në gjoks, duke i shkaktuar vdekjen. Siç rezultoi nga dëshmitë e banorëve të zonës, nuk ishte hera e parë që dy vëllezërit debatonin dhe në të kaluarën kishin pasur zënka të ashpra.