Ballina Shqiperia ime Dy te arrestuar ne Fier per drejtim mjeti ne gjendje te dehur...

Dy te arrestuar ne Fier per drejtim mjeti ne gjendje te dehur dhe pa leje drejtimi

Drejtoria Vendore e Policisë Fier

Policia Rrugore arrestoi shtetasit:

-K. I., 25 vjeç, banues në Libofshë, pasi duke drejtuar në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi, një motomjet pa targa, ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga;

-A. J., 51 vjeç, banues në Patos, pasi duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur, është përplasur me një automjet me drejtues shtetasin S. Xh., duke shkaktuar dëme materiale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.