Ballina Bota Të shtëna me armë në qendër të Pragës! Njoftohet për disa të...

Të shtëna me armë në qendër të Pragës! Njoftohet për disa të vdekur

Policia çeke ka njoftuar se disa të shtëna në qendër të Pragës kanë vrarë disa persona dhe kanë plagosur disa të tjerë.

Sipas BBC, policia ka njoftuar se autori i dyshuar i sulmit ka mbetur i vdekur gjatë tentativës për ta arrestuar.

Ndërkohë po ashtu autoritetet u kanë bërë thirrje banorëve, që ndodhen pranë Universitetit të Karlit, të mos dalin nga banesat deri në një njoftim të dytë, kur situata të jetë nën kontroll.