Ballina Shqiperia ime Detaje nga aksidenti në aksin Levan-Tepelenë, raportohet per 7 të plagosur

Detaje nga aksidenti në aksin Levan-Tepelenë, raportohet per 7 të plagosur

Makina me targa greke vonte nga greqia ka tentuar te hyje te parkimi i 24 oreshit ndersa ajo me targa shqiptare ikte ne drejtim te gjirokastres. Aty ka ndodhur perplasja

Burimet paraprake pohojnë për 7 të plagosur, 5 janë paraqitur ne spital deri tani. Ndër ta 1 fëmijë 3 vjeç, i cili është futur ne sallë të operacionit.

Priten që 2 persona të tjerë që paraqiten në spital dhe të marrin ndihmën mjekësore.