Ballina Shqiperia ime Zjarr brenda qendres se te moshuarve ne FIER

Zjarr brenda qendres se te moshuarve ne FIER

Nje zjarr ka rene para pak minutash ne qendren e te moshuarve ne Fier. Zjarri ka ndodhur jashte ambjenteve te godines ndersa ne vendngjarje kane shkuar mjetet zjarrefikese si dhe disa autoambulanca.

Ende nuk behet e ditur nese ka te lenduar ndersa disa te moshuar po transportohen drejt spitalit te Fierit ne gjendje asfiksije.Dyshohet se zjarri eshte shkaktuar nga nje shkendije elektrike ne nje kabine jashte ambjenteve te aziles ndersa tymi ka hyre ne mjediset e qendres se te moshuarve