Ballina Shqiperia ime Ekzekutoi 41-vjeçarin në Fier dhe u largua nga vendngjarja, ky është autori

Ekzekutoi 41-vjeçarin në Fier dhe u largua nga vendngjarja, ky është autori

Mësohet se i riu, pasi ka kryer krimin e rëndë, është larguar me një mjet tip “Benz”, teksa policia është vënë në ndjekje të tij.

Rrethanat e ngjarjes së rëndë nuk dihen ende. Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe kapjen e autorit.

Fqinjët kanë treguar për mikrofonin e Faxnews, se 41-vjeçari ishte njeri i qetë dhe i sjellshëm. Për ngjarjen, reagoi edhe drejtori i policisë së shtetit Muhamet Rrumbullaku, i cili tha se autori ishte identifikuar dhe se po punohej për kapjen e tij.