Deputeti i Qarkut Fier shkon me qese plehrash në Kuvend

Deputeti i Qarkut Fier shkon me qese plehrash në Kuvend

385
SHPËRNDAJE

Deputeti i Lushnjes Saimir Korreshi ka shkuar sot në Kuvend me qese plehrash, për të shprehur shqetësimet e disa fshatrave të zonës së tij elektorale, që kanë dalë ditët e fundit në protestë, për shkak të mosheqjes së mbetjeve.

Saimir Korreshi: Sot po ju përcjell një mesazh nga të gjithë banorët e Lushnjes, që kanë dalë në protestë për plehrat që kanë mbushur të gjithë zonën. Ka çështje shumë të mëdha, por përpara se hashashi të vijë në Myzeqe, të vijë dhe të pastrojnë zonën, se kundërmon nga era e shalqirit dhe nga fekalet.Këto janë plehrat që më kanë nisur banorët për qeverinë. Kanë cik punë ata të inceneratorit të Fierit kanë marrë ca pushime. Njerëzit po kërmohen nga era.

S'KA KOMENTE