Bie çmimi i naftës bruto në bursë, po tregtohen 85 USD/ fuçia

Bie çmimi i naftës bruto në bursë, po tregtohen 85 USD/ fuçia

804
SHPËRNDAJE


Çmimet e naftës ranë për të dytën ditë të hënën nga frika e kërkesës më të ulët për karburant nga një recesion i pritshëm global i shkaktuar nga rritja e normave të interesit në mbarë botën dhe pasi një dollar amerikan në rritje kufizon aftësinë e konsumatorëve jo-dollar për të blerë naftë.

Kontratat e së ardhmes së naftës së papërpunuar Brent për shlyerjen e nëntorit ranë 54 cent, ose 0.63%, në 85.61 dollarë për fuçi në 0511 GMT. Kontratat e së ardhmes së naftës së papërpunuar të Teksasit Perëndimor (WTI) për dorëzimin e nëntorit ranë 48 cent, ose 0,61%, në 78,26 dollarë.

S'KA KOMENTE