Balla nga Fieri:”Duhet te ndergjegjesohemi se Shqiperia ka nje rol te rendesishem...

Balla nga Fieri:”Duhet te ndergjegjesohemi se Shqiperia ka nje rol te rendesishem per Kosoven “

148
SHPËRNDAJE

Duhet te ndergjegjesohemi se Shqiperia ka nje rol te rendesishem per Kosoven dhe si vend anetar i Natos luan nje rol te rendesishem ne proceset integruese te te gjithe rajonit dhe e verteta eshte qe ne nuk do te ishim ketu ku jemi sot me Kosoven shtet te lire e te pavarur pa mbeshtetjen e Shba, se , BE- se, Britanise se Madhe dhe miqve te tjere nderkombetare dhe sic e nisem me ta kete proces historik te krijimit te shtetit te pavarur te Kosoves keshtu do ta vazhdojme dhe perfundojme dhe prandaj i gjithe shqetesimi sot edhe i kryeministrir Rama eshte qe Kosova ndodhet nen nje presion nderkkmbetar dhe per fatin tone te keq, Serbia e cila eshte , vendi qe nisi genocidin ndaj shqiptareve te Kosoves , trajtohet si nje viktime. Keshtu eshte shprehur kryetari i grupit parlamentar te Partise Socialiste dhe drejtuesi politik i qarkut Taulant Balla nga selia roze ne Fier i pyetur per refuzimin e kryeministrit Rama nga homologu i tij kosovar, Albin Kurti ne kuader te Turit Ballkanik. Nderkohe persa i perket ndryshimeve te sistemit zgjedhor te kerkuara nga 4 parti politike te kahut te opozites, Balla eshte pergjigjur prere se ato jane te panevojshme. Keto deklarata Balla i ka bere pak minuta para konstituimit te Keshillit te Qarkut Fier.

S'KA KOMENTE