Arrestohet 47-vjeçari shqiptar në Greqi, kapet me kanabis në makinë

Arrestohet 47-vjeçari shqiptar në Greqi, kapet me kanabis në makinë

265
SHPËRNDAJE

Një 47-vjeçar ka rënë në pranga për shpërndarje të lëndëve narkotike nga policia greke. Mediat greke shkruajnë se shqiptari u arrestua pasi gjatë kontrollit të ushtruar në makinën e tij u zbulua gjysmë kg lëndë narkotike kanabis.

Gjithashtu në mjetin e tij është gjetur edhe një peshore elektronike, një celular dhe 185 euro.

Ndaj 47-vjeçarit është ngritur një dosje me akuzën e posedimit dhe transportit të lëndëve narkotike me qëllim trafikimin, me të cilën është referuar në prokurorinë e Protodiki Katerinis

S'KA KOMENTE