Ballina Shqiperia ime Aksident ne Fier-Patos, autobusi perplaset me nje “Benz” dhe me pas me...

Aksident ne Fier-Patos, autobusi perplaset me nje “Benz” dhe me pas me murin

Nje aksident. ka ndodhur pak minuta me pare ne ne aksin rrugor Fier Patos rreth 2 km nga qyteti Fiet .

Nje autobus i linjes interurbane dhe nje mjet tip benz jane perplasur ne kete aks rrugor ndersa me pas autobusi ka devijuar duke u perplasur me murin e rrethimit te oborrit te nje banese
Si pasojee ketij aksidenti ka marre lendime drejtuesi i benzit .Poliica ka shkuar ne vendngjarje dhe po punon per te zbardhur shkaqet e ketij aksidenti.

Si pasoje e ketij aksidenti eshte krijuar trafiku i renduar ne kete aks rrugor.Gjate mengjesit te sotem ka pasur edhe prani te mjegulles ne te gjithe teritorin e rrethit Fier