3 medalje ari Peshëngritësja 15-vjeçare shqiptare shpallet kampione Evrope

3 medalje ari Peshëngritësja 15-vjeçare shqiptare shpallet kampione Evrope

210
SHPËRNDAJE

Sportistja Enkileda Carja garoi sot në Kampionatin Europian të Peshëngritjes U15-U17 në kategorinë 59 kg.

Sportistja 15-vjeçare nga Elbasani arriti të fitonte vendin e parë me një diference prej 21 kg nga vendi i dytë.

Enkileda Carja fitoi tre medalje ari me 84kg në stilin e shkëputjes, 100kg në stilin e shtytjes dhe 184 kg në dygarësh.

Sakaq, lidhur me këtë lajm ka reaguar edhe kryeministri Rama, i cili me anë të një postimi në rrjete sociale shkruan: “ENKILEDA CARAJ është kampionia shqiptare e radhës me plot 3 MEDALJE ARI në Kampionatin Europian për të rinj U15”.

S'KA KOMENTE