Ballina Shqiperia ime Zjarri në Shtëpinë e të Moshuarve ne Fier, ministri Balla vizitë të...

Zjarri në Shtëpinë e të Moshuarve ne Fier, ministri Balla vizitë të shtruarve në Spitalin Rajonal

Ministri i brendshem Taulant Balla , eshte ndalur mbremjen e sotme ne spitalin rajonal te Fierit, per te pare nga afer gjendjen shendetesore te 50 te moshuarve te cileve iu rrezikua jeta mesditen e sotme gjate zjarrit qe perfshiu katin e dyte te godines. Balla ka pohuar se gjendja e tyre shendetesore eshte e mire teksa ka falenderuar forcat e policise se shtetit , forcat zjarrfikese dhe punonjesit e Shtepise se te Moshuarve per nderhyrjen ne kohe gje qe beri te mundur shmangien e rrezikut.
Sinkron
Ministri Balla ka pohuar se nga hetimet paraprake rezulton se zjarri ka ardhur nga jashte nderteses teksa ka pohuar se po vijon puna per zbardhjen e plote te ngjarjes .
Sinkron
Godina e shtepise se te moshuarve eshte shumevjecare dhe ka njohur here pas here rokontruksione te phesshme , por per ministrin Balla ndertimi i nje godine te re aktualisht eshte i pamundur por ka theksuar se do te behen te gjitha perpjekjet per permiresimin e kushteve .