Vritet me 5 plumba shqiptari në Greqi

Vritet me 5 plumba shqiptari në Greqi

345
SHPËRNDAJE

Një 37-vjeçar shqiptar është ekzekutuar me pesë plumba gjatë mesnatës në Selanik të Greqisë. Ai u qëllua për vdekje disa herë me armë zjarri para pallatit ku banonte, shkruajnë mediat greke.

Paraprakisht dyshohet se vrasja është bërë për larje hesapesh. Policia ka shkuar në vendngjarje, ndërsa 37-vjeçari u gjet i përgjakur në trotuar.

Ai u transportua me urgjencë në spital, por nuk mundi t’i mbijetojë plagëve të marra.

D49eebcb A168 456c 8f5e Dff42fed95b8

Detaje të reja dalin në pah në lidhje me ekzekutimin e Erajd Jonuzi, 35-vjeçarin i cili humbi jetën mbrëmjen e djeshme në Selanik të Greqisë.

Rezulton se për Jonuzin ka precedentë penale në vitin 2009 në Korçë për kalim të paligjshëm të kufirit dhe falsifikim dokumentesh. Në vitin 2008 është thirrur si dëshmitar lidhur me vrasjen e Pëllumb Çollakut, shokut te tij të fëmijërisë te ekzekutuar nga Mjallaq Pergjika.

35-vjeçari u qëllua për vdekje disa herë me armë zjarri para pallatit ku banonte, shkruajnë mediat greke. Paraprakisht dyshohet se vrasja është bërë për larje hesapesh.

S'KA KOMENTE