Tragjedia në Liqenin e Banjës në Gramsh, nxirren trupat e tre prej...

Tragjedia në Liqenin e Banjës në Gramsh, nxirren trupat e tre prej viktimave

215
SHPËRNDAJE


Nxirret nga palombarët trupi i pajetë i 46- vjeçarit nga liqeni i Banjës dhe dy të tjerëve, ende të paidentifikuar. Arben Zogu, Ruben dhe Esti Zogu, u mbytën në liqenin e Hidrocentralit të Banjës. Sakaq, forcat e RENEA-s vijojnë kërkimet për nxjerrjen e trupit të katërt.

Katër viktimat janë identifikuar si: Arben Zogu 46 vjeç  dhe dy djemtë e tij, Ruben dhe Esti Zogu. Gjithashtu është mbytur edhe nipi i 46-vjeçarit, Melsi Zogu 20-vjeç.

Njoftimi i policisë:

Gramsh/informacion paraprak

Rreth orës 19:00, Salla Operative e Komisariatit të Policisë Gramsh ka marrë një telefonatë se 4 shtetas dyshohet se janë mbytur në Liqenin e Hidrocentralit të Banjës.

Menjëherë kanë shkuar shërbimet e policisë, grupi hetimor dhe zjarrëfikësit, ku ka rezultuar se:

Në Liqenin e Hidrocentralit të Banjës në fshatin Drizë të Gramshit, dyshohet se shtetasit A.Z, rreth 46 vjeç, R.Z, 19 vjeç, E.Z, 14 vjeç , (babai me dy djemtë) dhe kushëriri i tyre shtetasi M.Z, 20 vjeç, sipas deklarimeve të familjarëve janë futur në liqen për tu larë dhe nuk kanë dalë më.

Gjiihashtu menjëherë në drejtim të liqenit janë nisur polumbarët e Reneas për të bërë të mundur gjetjen dhe nxjerrjen e katër shtetasve nga liqeni.

Grupi hetimor ka gjetur në buzë të liqenit dy motoçikleta, tre celularë dhe teshat e trupit.

Në drejtimin e Prokurorisë, grupi
hetimor vijon punën në vendngjarje për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

S'KA KOMENTE