Tentoi të kalonte para të padeklaruara,nën hetim 39 vjeçari

Tentoi të kalonte para të padeklaruara,nën hetim 39 vjeçari

65
SHPËRNDAJE

Policia ka goditur një tjetër rast të mosdeklarimit të parave në portin e Durrësit. Nën hetim është vënë 39 vjeçari Eridan Fejzaj , i cili u kap me me 9670 euro dhe 3345 paund që tentoi t’i nxirrte nga vendi pa i deklaruar në pikën e kalimit kufitar.

Në vijim të veprimeve procedurale për këtë rast, nisi procedimi në gjendje të lirë për 39 vjeçarin nga Vlora si dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale shumat e parave.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”

S'KA KOMENTE