Ballina Shqiperia ime Perfshihet nga flaket nje banese ne Fier

Perfshihet nga flaket nje banese ne Fier

Nje banese eshte perfshire nga flaket mesditen e sotme . Ngjarja ka ndodhur rreth ores 14:30 ne Hoxhare te Fierit , ne katin e pare te nje pallati tre – katesh . Menjehere ne vendngjarje kane shkuar sherbimet e policise dhe forcat zjarrfikese ku fale nderhyrjes se tyre , zjarri u vu nen kontroll. Sipas informacioneve nga vendngjarja, ne momentin e renies se zjarrit , ne banese ndodheshin dy te moshuar te cilet kane arritur te dalin ne kohe. Fatmiresisht nuk ka patur persona te lenduar, por vetem deme materiale ndersa te moshuarit jane derguar drejt spitalit rajonal te Fierit per shkak te asfiksimit nga tymi. Paraprakisht dyshohet se zjarri u shkaktua nga nje shkendije elektrike nderkohe qe grupi hetimor po punon per zbardhjen e rrethanave te ngjarjes dhe percaktimin e shkaqeve te renies se zjarrit.