Ballina Shqiperia ime Taulant Balla përshëndet arrestimin e fierakut: Fund pandëshkueshmërisë!

Taulant Balla përshëndet arrestimin e fierakut: Fund pandëshkueshmërisë!

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar në lidhje me ekstradimin nga Franca të 52 vjecarit nga Fieri ,Fraklin Xhelajt, i akuzuar si pjesë e një grupi të trafikut të heroinës.Përgëzime Interpol Tirana për ekstradimin nga Franca të një personi, i cili kërkohej nga drejtësia shqiptare akuzuar për veprat penale “Trafikimi i narkotikëve”, “Grupi i strukturuar kriminal” dhe “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”.

Po punojmë çdo ditë, me intensitet, me Interpol për gjetjen e personave në kërkim nga drejtësia, për t’i dhënë fund pandëshkueshmërisë ndaj personave që fshihen në vende të tjera.

Në grackën e policisë ka rënë edhe një person tjetër në kërkim ndërkombëtar, i cili u ndalua gjatë natës në Bari, Itali, i dënuar në Shqipëri me 30 vite burgim.