SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar Arben Ahmetajn

SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar Arben Ahmetajn

81
SHPËRNDAJE

SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar Arben Ahmetajn për aferën e inceneratorëve.

Mesoher se janë njoftuar Interpol dhe institucionet e tjera ligjzbatuese ndërkombëtare. Drejtoria kundër krimit ekonomik ka nisur kontrollet në disa banesa të Ahmetajt për ta gjetur atë fizikisht. Kërkime janë bërë edhe në banesat e familjarëve të Ahmetajt, por pa rezultat.

S'KA KOMENTE