Si ka nisur kjo javë për valutat kryesore?!

Si ka nisur kjo javë për valutat kryesore?!

123
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan e ka nisur javën në rënie teksa ka regjistruar një rikuperim të lehtë gjatë fundjavës duke u blerë sot me 94.2 lekë dhe duke u shitur me 95.6 lekë në raport me javën që lamë pas.

Sipas kursit të këmbimit lokal edhe monedha europiane e ka nisur këtë javë negativisht teksa është blerë këtë të hënë me 103.3 lekë dhe është shitur me 104.4 lekë.

Franga zvicerane gjithashtu ka pasur rritje këtë fundjavë por e ka nisur këtë javë në kuota zbritëse teksa është blerë mëngjesin e sotëm me07 lekë është shitur me 108.5 lekë.

Referuar tregut të brendshëm valutor Paundi britanik ka humbur ndjeshëm pikë edhe këto dy ditë teksa blihet sot me 119 lekë dhe shtet me 120.5 lekë.

S'KA KOMENTE