Shtyhet seanca paraprake për inceneratorin e Fierit, ish ministri Koka kërkesë GJKKO

Shtyhet seanca paraprake për inceneratorin e Fierit, ish ministri Koka kërkesë GJKKO

72
SHPËRNDAJE

Në gjykatën e Posaçme është duke u zhvilluar seanca paraprake per inceneratorin e Elbasanit. Gjatë seancës paraprake Nëpërmjet mbrojtjes ish ministri Koka ka kërkuar bashkim të çeshtjeve. Kërkesa është bërë pasi ish ministri ështe marre i pandehur edhe për inceneratorin Fierit.

Ndërkohë Gjykata e shtyu seancën për inceneratorin e Fierit për më 1 shkurt.

Ndërkohë sa i takon inceneratorit të Elbasanit, seanca vijon teksa janë duke u shqyrtuar kërkesat.

Rikujtojmë se ndaj ish ministrit Koka janë 2 masa ‘arrest me burg’, për inceneratorin e Elbasanit dhe atë te Fierit. Ndërsa më herët GJKKO rrëzoi kërkesën e Kokës për heqje të masës së sigurisë për inceneratorin e Firit. SPAK pretendon se Koka ka përfituar përmes ryshfetit 5 milionë eurosh për ndërtimin e 2 inceneratorëve.

S'KA KOMENTE