Shtyhet për herë të 3-të seanca për inceneratorin e Fierit

Shtyhet për herë të 3-të seanca për inceneratorin e Fierit

105
SHPËRNDAJE

Shtyhet për të 3 herë seanca paraprake për inceneratorin e Fierit. Shkak i shtyrjes është bërë mungesa e prokurorit Dritan Prençi, dhe prokurori zëvëndësues nuk mund të shprehej.

Seanca e ardhshme u caktua më datë 24 mars.

SPAK ka çuar në gjykatë më 19 dhjetor të vitit të kaluar dosjen për inceneratorin e Fierit.

Janë 21 persona të marrë nën hetim mes tyre ish ministri i mjedisit Lefter Koka dhe ish deputeti socialist Lefter Koka.

Ky i fundit sipas hetimeve të SPAK, ka përfituar vlera monetare në mënyrë të parregullt.

S'KA KOMENTE