Rrëzimi i helikopterit në Ukrainë,18 të vdekur

Rrëzimi i helikopterit në Ukrainë,18 të vdekur

68
SHPËRNDAJE

18 persona, duke përfshirë tre fëmijë dhe udhëheqjen e Ministrisë së Brendshme të Ukrainës, kanë vdekur pas rrëzimit të një helikopteri në Kievin lindor.

Helikopteri u rrëzua dhe ra mbi një çerdhe dhe më pas shpërtheu në flakë. Ndër të vdekurve janë Denis Monastyrsky, ministri i brendshëm dhe zëvendësi i tij, si dhe Sekretari i Shtetit dhe po ashtu edhe tre fëmijë.

Guvernatori i rajonit tha se 29 persona u plagosën gjithashtu, duke përfshirë 15 fëmijë. Shkaku i rrëzimit nuk është përcaktuar ende.

S'KA KOMENTE