Ballina Aktualitet “Së shpejti do të kemi zhvillime surprizuese”, paralajmërimi i kreut të SPAK...

“Së shpejti do të kemi zhvillime surprizuese”, paralajmërimi i kreut të SPAK në lidhje me Arben Ahmetajn

Kreu i SPAK Altin Dumani gjatë një takimi me gazetarët është pyetur në lidhje me ish ministrin Arben Ahmetaj, i shpallur në kërkim në lidhje me inceneratorët.

Altin Dumani tha se nuk ka informacion konkret për vendndodhjen e tij apo që të ketë dijeni nëse ka kërkuar azil, por bëri një paralajmërim.

“Dimë kur dhe ku ka dalë nga Shqipëria, çfarë dokumenti ka paraqitur dhe arsye. Së shpejti do kemi zhvillime surprizuese. Gjknuri është verifikuar në kuadër të hetimeve për Ahmetajn, kjo nuk do të thotë se ka hetim për secilin që del në atë procedim penal”-mësohet të ketë thënë kreu i SPAK