Ballina Shqiperia ime Rënie e ndjeshme e temperaturave

Rënie e ndjeshme e temperaturave

Vendi ynë pritet të ndikohet ditën e sotme nga një situatë metereologjike e qëndrueshme.

Ulja e temperaturave pritet të shoqërohet me një mot të thatë, pa reshje në të gjithë qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit për këtë të dielë pritet të arrijnë:

në bregdet: 7 / 12 °C

në vendet e ulëta: 5 / 10 °C

në vendet malore: -3 / 4 °C

Era pritet të fryjë e lehtë.