Rama publikon pamje nga kulturat bujqësore në Frakull të Fierit

Rama publikon pamje nga kulturat bujqësore në Frakull të Fierit

68
SHPËRNDAJE

Zjarre të mëdha të favorizuara nga era dhe terreni i ashpër, nuk është gjithçka që Shqipëria ka për të ofruar këtë sezon vere.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje mahnitëse nga tokat e punuara në Frakull të Fierit, ku planimetria me të cilën kanë ecur fermerët dhe pemtarët në mbjelljen e kulturave bujqësore i ngjan një artizani që qëndis pëlhurën e tij.

“Mirëmengjes, me këto pamje të mrekullueshme nga tokat e punuara në Frakull të Fierit, ju uroj një javë të mbarë”- shkruan Rama.

S'KA KOMENTE