40 vjecari ne Fier qe u vra ne nje shperthim te fonderi...

40 vjecari ne Fier qe u vra ne nje shperthim te fonderi , koleget tregojne….

3892
SHPËRNDAJE

Shpërthimi i furrës në nje fonderi ne mesditen e sotme në Transport të Patosit i ka marre jetën punetorit 40 vjecar baba i 3 femijëve ,Alket Malaj banues ne Patos.

Dyshohet se ka qenë një defekt ne treguesin e temperaturës duke bërë që furra e pjekjes se metaleve të shpërthejë. Një copë metali e ka goditur duke e prerë në qafë dhe shkaktuar vdekje të menjëhereshme.

Trupi i viktimes ndodhet në morg ndersa policia po merr në pyetje kolegët e viktimës si dëshmitare okularë.Sipas disa prej kolegëve plasja mund të ketë ndodhur edhe për shkak të prezencës së një sasie të vogël uji në momentin që ai ka qenë duke shkrirë gizë, por shkaku i vërtetë do të përcaktohet pas hetimeve të plota.

S'KA KOMENTE