Ballina Aktualitet Rama konferencë me zv.kryeministrin Tajani: Marrëveshja për njohjen e pensioneve pothuajse në...

Rama konferencë me zv.kryeministrin Tajani: Marrëveshja për njohjen e pensioneve pothuajse në përfundim

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Romë, ku ka marrë pjesë në takimin e Komitetit të Përbashkët për Investimet, Çështjet Ekonomike dhe Sociale, Shqipëri-Itali.

Pas këtij takimi Rama ka dalë në një konferencë të përbashkët për shtyp me Zv/Kryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm italian, Antonio Tajani.

Zv.kryeministri italian tha pas takimit se folën për investimet në sektorin e energjisë, në bujqësisë dhe infrastrukturë.

Ndërsa Kryeministri Rama deklaroi se marrëveshja Shqipëri-Itali për njohjen e pensioneve është pothuajse në përfundim.

vijon…