Ra nga skela teksa punonte në Itali, ndërron jetë 43-vjeçari shqiptar

Ra nga skela teksa punonte në Itali, ndërron jetë 43-vjeçari shqiptar

207
SHPËRNDAJE

Një shqiptar nga Kosova ka humbur jetën në një aksident në vendin e punës në një kantier në Olbia të Sardenjës në Itali.

Siç raporton italynews24, kolegët e tij, po nga Kosova, kanë thënë se 43-vjeçari kishte qenë i sëmurë prej dy muajsh, për shkak të një lëndimi.

Viktima, me iniciale B.B., ishte ngjitur në një nga skelat, dhe ka humbur ekuilibrin duke rënë nga një lartësi prej rreth 10 metrash.

S'KA KOMENTE