Qëlloi me plumb në kokë të riun shqiptar në Itali, dorëzohet autori

Qëlloi me plumb në kokë të riun shqiptar në Itali, dorëzohet autori

245
SHPËRNDAJE

Një italian, i cili qëlloi me plumb në kokë dhe qafë një të ri shqiptar dhe një shtetas italian në Catania, është dorëzuar.

27-vjeçari shqiptar ndodhet ende i shtruar në spital pasi është në gjendje të rëndë shëndetësore. Sipas autoriteteve italiane, i riu shqiptar është qëlluar me dy plumba, një në kokë dhe një në qafë.

Ndërkohë që 43-vjeçari italian është hedhur nga kati i dytë i një pallati, për t’i shpëtuar të shtënave.

Autoritetet italiane janë duke punuar për zbardhjen e rrethanave, sakaq mësohet se autori është vetë dorëzuar në polici.

S'KA KOMENTE