Qëlloi me armë gjahu drejt banesës ku kishte familjarë, arrestohet 47-vjeçari 

Qëlloi me armë gjahu drejt banesës ku kishte familjarë, arrestohet 47-vjeçari 

63
SHPËRNDAJE

Një 47 vjeçar është arrestuar nga policia e Gjirokastrës, pasi ka qëlluar me armë gjahu në drejtim të banesës ku kishte familjarët.

Sekuestrohet arma e gjahut me të cillën qëlloi ky shtetas.

U arrestua në flagrancë shtetasi Leonidha Sinani.

Njoftimi i policisë:

Gjirokastër/Parandalohet përshkallëzimi i mëtejshëm i një konflikti në familje, që mund të kishte pasoja të rënda për jetën.

Për motive të dobëta, qëlloi me armë gjahu, në drejtim të banesës ku kishte familjarët, ndërhyrja e menjëhershme e Policisë, mundëson arrestimin në flagrancë të 47-vjeçarit.

Sekuestrohet arma e gjahut me të cillën qëlloi ky shtetas.

Menjëherë pas njoftimit se rreth orës 09:15 të mëngjesit të sotëm, për motive të dobëta, një shtetas kishte qëlluar me armë gjahu, në drejtim të banesës ku ishin familjarët e tij, në zonën e quajtur “Ura e lumit”, shërbimet e Komisariatit të Policisë Gjirokastër organizuan punën dhe mbërritën në vendin e ngjarjes, për të arrestuar shtetasin përgjegjës.

Si rezultat, u bënë të mundur përshkallëzimi i mëtejshëm i këtij konflikti, si dhe arrestimi i autorit të dyshuar, shtetasit L. S., 47 vjeç, banues në Gjirokastër.

Gjithashtu, u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, arma e gjahut me të cilën qëlloi i arrestuari.

Nga të shtënat nuk ka shtetas të dëmtuar.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme

S'KA KOMENTE