Përplaset makina dhe një furgon me turistë në aksin Gjirokastër-Kakavijë

Përplaset makina dhe një furgon me turistë në aksin Gjirokastër-Kakavijë

83
SHPËRNDAJE

Në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavie, automjeti tip “Renault” me drejtues shtetasin D. S., është përplasur me automjetin tip “Nissan” me drejtues shtetasin T. G.

Si pasojë e përplasjes automjetet kanë dalë nga rruga. Në momentin që automjeti tip “Nisan’, ka dalë nga rruga ka goditur shtetasin Vasil Gega, 60 vjeç i cili ka humbur jetën. Shtetasi Vasil Gega ndodhej në anë të rrugës (bari me bagëti të imta).

Gjithashtu u transportuan për të marrë ndihmë mjekësore dy pasagjerë të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit

S'KA KOMENTE