Pas termetit ,zonat ne Turqi goditen nga permbytjet,raportohet për 5 viktima, mes...

Pas termetit ,zonat ne Turqi goditen nga permbytjet,raportohet për 5 viktima, mes tyre një foshnje

90
SHPËRNDAJE

Banorët e zonave në Turqi që u goditën nga tërmeti 7.8 i shkallës Rihter i po jetojnë momente tragjike  pas reshjeve të dendura të orëve të fundit që shkaktuan përmbytje dhe vdekjen e të paktën pesë personave, mes tyre një fëmijë 1 vjeç e gjysëm.Zonat më të goditura ishin Sanliurfa , ku humbën jetën katër persona dhe Antijaman , ku një person humbi jetën nga përmbytjet.

Mediat turke shkruajne se rreshjet përmbytën kampet në të cilat jetojnë personat që humbën shtëpitë e tyre pas stuhive vdekjeprurëse të shkurtit.

S'KA KOMENTE