Pas arrestimit të Safet Gjicit, Gjykata jep vendimin edhe për vajzën që...

Pas arrestimit të Safet Gjicit, Gjykata jep vendimin edhe për vajzën që shfaqet në video

316
SHPËRNDAJE

Ditën e sotme është vënë në pranga ish kreu i bashkisë së Kukësit Safet Gjici, pas publikimit të skandalit seksual në zyrën e tij.

Safet Gjici është arrestuar me urdhër të SPAK në një lokal pranë banesës së tij në Tiranë nen akuzen e korrupsionit pasiv i të zgjedhurve vendor.

Sakaq Faxnews mëson se me urdhër të SPAK nën akuzë është vënë edhe vajza Alma. K e shfaqur në video.

Ndaj saj, Gjykata e Posaçme ka miratuar kërkesën e SPAK për masën e sigurisë “arrest shtëpie”, e akuzuar për korrupsion aktiv.

Ne videon e bërë publike vetëm një javë më parë, Gjici shfaqet duke kryer marrëdhënie intime me shtetasen Alma K, dhe pas aktit flasin për një tender për qentë e rrugëve dhe autorizon nënkryetarin e bashkisë të lidhë marrëveshje me të nën emrin e Bashkisë së Kukësit.

S'KA KOMENTE