Lekundje tërmeti ne jug te vendit, ja sa ishte magnituda

Lekundje tërmeti ne jug te vendit, ja sa ishte magnituda

486
SHPËRNDAJE

Gjatë orëve të mbrëmjes së sotme janë regjistruar lëkundje të forta tërmeti në Gjirokastër.

Sipas aplikacionit të tërmeteve për Evropë, epiqendra ka qenë në Cepo të Gjirokastrës.

Magnituda e tërmetit ka qenë e shkallës 3.5, sakaq janë ndjerë edhe disa pasgoditje të tjera me magnitudë më të vogël 3.3.

Goditja ka qenë e fortë dhe është ndjerë jo vetën në Gjirokastër, por edhe rrethinat.

Nuk ka ende informacione nëse ka pasur dëme nga këto lëkundje.

S'KA KOMENTE