Ballina Shqiperia ime Kati i dhjetë i një pallati përfshihet në flakë, evakuohen banorët

Kati i dhjetë i një pallati përfshihet në flakë, evakuohen banorët

Kati i dhjetë i një pallati në qytetin e Durrësit është përfshirë nga flakët mbrëmjen e kaluar. Autoritetet reaguan në kohë duke bërë të mundur menjëherë evakuimin e banorëve, të cilët fatmirësisht nuk pësuan lëndime nga zjarri.

Ngjarja ndodhi në lagjen nr.4, pranë stacionit të trenit. Zjarrfikësit bënë të mundur fikjen e zjarrit në kohë duke izoluar përhapjen e flakëve

Sakaq, rupi hetimor ka nisur punën për sqarimin e rrethanave dhe shkakun e rënies së zjarrit.