Goditi me grusht Sali Berishën, Gjykata pushon çështjen ndaj Gerti Shehut

Goditi me grusht Sali Berishën, Gjykata pushon çështjen ndaj Gerti Shehut

60
SHPËRNDAJE

Gjykata e Tiranës këtë të enjte ka vendosur që të pushojë çështjen ndaj Gerti Shehut, i cili goditi me grusht Sali Berishën gjatë protestës së 6 dhjetorit 2022.

Shkak për këtë vendim është bërë gjendja e 31 vjeçarit dhe e shëndetit mendor.

Gjyqtari Gert Hoxha vendosi pushimin e çështjes penale ndaj Gert Shehut dhe shtrim të detyrueshëm në spital psikiatrik pasi nga ekspertizave rezultoi i papërgjegjshëm.

S'KA KOMENTE