Ballina Shqiperia ime Fier-Kapet me droge ne makine, prangoset 35 vjecari

Fier-Kapet me droge ne makine, prangoset 35 vjecari

DVP Fier/Vihet në pranga 1 shtetas, procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve të DVP Fier, në vijim të veprimeve hetimore dhe procedurale të kryera në kuadër të operacionit të koduar “Tempulli 2”, arrestuan në flagrancë shtetasin A. B., 35 vjeç, banues në Fier, pasi gjatë kontrollit në automjetin që ai drejtonte, shërbimet e Policisë gjetën një sasi lënde të dyshuar narkotike cannabis sativa, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

✅Po këta specialistë, në bashkëpunim me specialistët e Sektorit të Policisë Rrugore të DVP Fier, referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për M. H., 31 vjeç, banues në Mallakastër, pasi u konstatua duke drejtuar pa leje drejtimi, një motomjet pa targa, si dhe për shtetasin E. Y., 30 vjeç, banues në Ballsh, pasagjer në motomjet, pasi iu gjet dhe sekuestrua një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.