Ballina Shqiperia ime FIER-Gjendet e pa jete ne banese nje grua

FIER-Gjendet e pa jete ne banese nje grua

Ngjarje e rende ne Fier.Eshte gjetur pa jete nje grua ne lagjen kryengritja e Fierit.Sipas informacioneve te para mesohet se gruaja me inicialet Gj.T rreth te 70 eshte gjetur pa jete ne pasditen e sotme.

Kane qene komshinjte e te moshuares te cilet kane njoftuar policine dhe zjarrefikeset pasi kane ndjere eren e djegur qe vinte nga banesa e saj .Në vendngjarje ka mbërritur menjëherë shërbimi zjarrfikës i cili ka hapur me forcë derën dhe paraprakisht u dyshuar se e moshuara nuk kishte shenja jete.

E moshuara kishte lënë qumështin në zjarr dhe era e shkrumbuar ,ka bërë që komshinjtë të alarmohen. sipas komshijve një orë më parë 70- vjeçarja ishte pare duke dale per të blerë ushqime.

Ambulanca e ka trasportuar drejt spitalit rajonal të Fierit për të bërë ekspertizën.