Edhe sot vijon zjarri ne Fier

Edhe sot vijon zjarri ne Fier

429
SHPËRNDAJE

Masivet pyjore te Peshtanit dhe Kreshpanit ne Fier edhe mengjesin e kesaj te merkure vijon te jene ne pushtetin e flakeve. Nje vater e cila ka qendruar aktive pergjate gjithe nates ka mare perhapje me te gjere duke rrezikuar edhe banesat ne Kraps por fale nderhyrjes se shpejte te mjeteve zjarrfikese eshte neutralizuar. 6 mjete zjarrfikese ne terren per neutralizimin e flakeve dhe 80 forca ushtrie. nderkohe qe ne ne ndihme te tyre ka mberritur edhe helikopteri Cougar .

S'KA KOMENTE