Çfarë ndodh sot me kursin e këmbimit valutor

Çfarë ndodh sot me kursin e këmbimit valutor

281
SHPËRNDAJE

Prej disa ditësh tashmë është vënë re një rënie e ndjeshme e euros, e cila gjatë ditës së sotme, ka stopuar në shifrën e 106.1, ndërkohë që zbritje ka pësuar dhe paundi britanik.Kursi për ditën e sotme:

Monedha e eurozonës shitet sot me 106.1 lekë.

Dollari amerikan këmbehet me 98.7 lekë.

Paundi britanik kap sot vlerën e 123.3 lekëve.

Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 74.5 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 109 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.7 lekë.

S'KA KOMENTE