Banesa përfshihet nga flaket ,humb jeten i moshuari

Banesa përfshihet nga flaket ,humb jeten i moshuari

350
SHPËRNDAJE

Një banesë është përfshirë nga flakët ditën e sotme në qytetin e Vlorës, ndërsa për pasojë një 75-vjeçar ka ndërruar jetë.

Raportohet se banesa ku jetonte i moshuari i identifikuar si Guri Resulaj ndodhet pranë sheshit “Omonia” në qytetin e Vlorës, ndërsa ende nuk dihen shkaqet e zjarrit.

Rreth orës 18:00, në lagjen “28 Nëntori”, dyshohet se aksidentalisht ka rënë zjarr në një banesë, ku si pasojë e  dëmtimeve të shkaktuara nga flakët, ka humbur jetën, brenda në banesë, vëllai i saj shtetasi 74 vjeç, (tetraplegjik).   

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit”, thuhet në njoftimin e policisë.

Sakaq, forcat zjarrfikëse kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe kanë nisur punën për shuarjen e flakëve, por pa mundur të shpëtojnë të moshuarin.

S'KA KOMENTE