Arrestohet biznesmeni Ilir Rrapaj dhe ish-zv.ministri i Shëndetësisë

Arrestohet biznesmeni Ilir Rrapaj dhe ish-zv.ministri i Shëndetësisë

234
SHPËRNDAJE

Arrestohet biznesmeni Ilir Rrapaj dhe Klodian Rjepaj, ish-zv minister i Shendetsisë në lidhje me koncensionin e sterilizimit.

GJKKO vendosi masat arrest me burg për ish zv. ministrin e Shëndetësisë, Klodian Rrjepaj shpërdorim detyre dhe Ilir Rrapaj mashtrim me pasoja të rënda nën  arrest burg, Marsela Seriani dhe Saimir Kadiu arrest shtëpie, detyrim paraqitja Arben Gjata, Naile Abazi, Gent burazeri  për shpërdorim detyre, Pertref Mersini detyrim paraqitje. Masat e dhëna nga Gjykata e Posaçme me kërkesë të SPAK.

S'KA KOMENTE