Ballina Shqiperia ime Aksident i rëndë në Vlorë, “Range Rover” godet nga pas makinën e...

Aksident i rëndë në Vlorë, “Range Rover” godet nga pas makinën e policisë, plagoset efektivi 

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Vlorë, ku ka mbetur i plagosur një efektiv policie si dhe një tjetër qytetar, punonjës i një servisi makinash. 

Gazetari Enrik Mehmeti raportoi për “BalkanWeb” se një automjet tip “Range Rover” ka goditur nga pas një makinë policie. Mjeti i policisë është rrotulluar dhe nga përplasja ka mbetur i plagosur efektivi dhe personi tjetër. Të dy janë transportuar me urgjencë në spital. 

Sipas burimeve nga policia, shoferi i “Range Rover”-it ishte nën efektin e alkoolit.